Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2013'te 100 taksi durağı yapılacak

Taksici esnafının sağlıklı bir ortamda çalışmasını amaçlayan Büyükşehir Belediyesi yeni taksi durakları için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 1.4.2013
Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılında 26, 2011'de 75 yeni taksi durağı yaptı. Taksici esnafını modern ve sağlıklı çalışma ortamlarına kavuşturan belediye, bu sene 100 taksi durağını yenileme kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi yetkilileri, yeni durak konusunda taksici esnafından büyük talep geldiğini kaydetti.

İKİNCİ YAŞAM YERLERİ
Yetkililer, taksici esnafının en çok duraklarla ilgili şikayette bulunduğunu açıklayarak, "Bu doğrultuda hemen çalışmalara başladık. Esnafımız, daha modern, görsel ve düzenli bir durak istiyor. Biz de onların bu isteklerini dikkate alarak, kendilerine evlerindeki gibi her türlü imkanın bulunduğu, ikinci yaşam yerleri olan yepyeni modern taksi duraklarının inşasını gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

İKİ ÇEŞİT MODEL VAR
Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla partiler halinde yenilenen taksi durakları tuvalet, mutfak ve genel kullanım alanından oluşuyor. Yenilenen duraklar esnafı yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyabilmek amacıyla yalıtım malzemeleriyle kaplanıyor. Aynı zamanda klimalı olan duraklar Büyükşehir Belediyesi tarafından büyüklüklerine göre 2 tip kubbeli ve 2 tip kubbesiz olarak inşa ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013'te 100 taksi durağı yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN