Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlı kurtlara gençlik aşısı

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından kurulan OBİTET, 60 yaşını geçmiş eski otomobillere gençlik aşısı uyguluyor

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Gazi Üniversitesi (GÜ) Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından kurulan Otomotiv Bilim ve Teknoloji Topluluğu (OBİTET), öğrencilere uygulamalı eğitim vermeye devam ediyor. Topluluk, proje oluşturma, tasarım, uygulamalı eğitim, gezi ve etkinlik gibi birçok faaliyeti beraberinde yürütüyor. OBİ- TET'in önemli bir projesi olan "The Masters of Classic" sayesinde, 1950'li yıllardan itibaren var olan klasik araçlar yenilenerek hayata dönüyor. OBİ- TET Akademik Başkanı Prof. Dr. Yakup İçingür, üniversitenin önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini, teknolojinin geliştirilmesi, bilginin yayılması konusunda otomotiv sektörüne katkılarının büyük olduğunu söyledi. "The Masters of Classic" üzerinde önemli mesafe kat ettiklerini belirten İçingür, "Döneminin en şaşalı arabaları olan ancak teknoloji ve yenilikten uzak, tamir edilmeyi bekleyen otomobiller üzerinde öğrencilerimiz çalışmalarını yürütüyorlar" dedi.

"Yüz akı projemiz"
Yakup İçingür, "Go-Kart Tasarımı ve İmalatı" projesinin de tüm hızıyla sürdüğünü, Eylül 2012'de başlayan projenin, Haziran 2013'te tamamlanacağını kaydetti. Projenin prototipini ve tasarımını bitirdiklerini ifade eden İçingür, büyük emek harcayarak oluşturdukları go-kartın yüz akı bir proje olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlı kurtlara gençlik aşısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN