Mamak'a prestijli seyir park

İlçenin genel görünümünü değiştirmek için yatırımlarda görsel estetiğe büyük önem veren Mamak Belediyesi, çevre düzenleme çalışmalarının yanı sıra dinlenme alanları, çocuk parkları gibi önemli çalışmaların yapımına devam ediyor.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 12:35
Mamak'ta, Ankara'nın en güzel göründüğü noktalarından birine seyir teraslı olarak inşa edilen Peyami Sefa Parkı'nda sonlara gelindi. Yapımı yüzde seksen seviyesini bulan parkın havuz imalatı ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Mamak'ın en prestijli parklarından biri olan seyir parkı mahalle sakinlerinin dinlenme ve spor alanı ihtiyacını karşılayacak.

Vatandaşlara yeni ve yeşil yaşam alanları kazandırdıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 'İlçemizde uygun olan yerlere çocuklarımızın oynayacağı, yetişkinlerimizin de gezip dinlenecekleri, spor yapabilecekleri parklar ve yeşil alanlar oluşturuyoruz' dedi. Parkın Ankara'nın en güzel göründüğü noktalardan birine inşa edildiğini belirten Akgül, vatandaşların seyir parktan hem Mamak'ı hem de Ankara'yı seyredeceğini kaydetti.

Akgül, 'Önümüzdeki aylarda Mamak'a değer katan yatırımlarımızın birer birer açılışını gerçekleştireceğiz. Peyami Sefa Mahallesi'nde hayata geçirdiğimiz parkımız da bunlardan birisi. Parkta seyir terasları, boydan boya süs havuzu, kuleler, koşu bantları, sosyal tesisler, oyun parkları, kafeterya, fitness alanı bulunuyor' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'a prestijli seyir park
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN