Yemyeşil Ankara büyüleyecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 20 milyon çiçek, 150 bin ağaç ve 3.5 milyon çalı dikimi yapılacağını belirterek, "Başkent yeşile doyacak" dedi

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Dev rekreasyon alanları, yüzlerce parkı, çiçeklerle bezeli caddeleriyle dikkat çeken Ankara, "Türkiye'nin en yeşil kenti" olarak anılıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 8 dev rekreasyon alanının, dünyanın hiçbir başkentinde bulunmadığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "2013 yılında Ankara ağaca, çiçeğe, yeşile bezenecek. Bu yıl 20 milyon çiçek, 150 bin ağaç ve 3.5 milyon çalı dikimi gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

İKLİME UYUMLU BİTKİLER
Gökçek, 150 bin ağacın ıhlamur, at kestanesi, çınar, akasya, akçaağaç, gürgenden oluşacağını belirterek, "Aynı zamanda göknar, sedir, mavi ladin, batı ladini, mazı ve servi de kentin birçok noktasında büyüyecek. Bu türler Başkent'in iklimine uyum sağlıyor. Bu nedenle seçtik" diye açıkladı. Rekreasyon alanları, prestij parklar, refüjler ve yeşil alanlara dikilecek 20 milyon çiçeğin, yazlık ve kışlık mevsimsel çiçek türlerinden seçildiğini anlatan Gökçek, "Kentimiz yeşiliyle ünlenecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemyeşil Ankara büyüleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN