kaçak yapılaşmayı affetmiyor

Giriş Tarihi: 4.4.2013 12:03

Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, vatandaştan gelen 559 dilekçeyi değerlendirmeye alarak, baz istasyonu kaldırma, balkon, teras kapama gibi çok sayıda işlem yaptı.

Belediyesi'nin ilgili müdürlüklerinin incelemeleri ve vatandaşlardan gelen dilekçeli ile e-posta gelen talepler ve şikayetler doğrultusunda incelemelerde bulunan Yapı Kontrol Müdürlüğü, mart ayı boyunca, yıkım, kapama ve kontrol işlemleri gerçekleştirdi. Değerlendirmeler sonucunda 3 ön kapama, 1 balkon ve teras kapama, 4 baz istasyonu kaldırma ve farklı 7 konuyla ilgili olarak 15 vakayı Belediye Encümeni kararı ile uyguladı.

ÇANKAYA KÖYLERİ DE DENETİM ALTINDA
Mühye, Karataş, Tohumlar, Karahasanlı, Kömürcü, Evciler, Çavuşlu, Yayla ve Akarlar köylerinde de denetim ve kontrol işlemlerini sürdüren Yapı Kontrol Müdürlüğü, ruhsatsız kaçak yapıları tespit ederek hüküm altına alınmasını sağladı.

Yapı Kontrol Müdürlüğü, kent merkezindeki Seyranbağları, Çiğdem ve Kırkkonaklar Mahallelerinde de tespit ettiği ruhsatsız baz istasyonu ve 4 kaçak yapı hakkında da 3194 sayılı yasanın 32 ve 42.maddelerine göre işlem yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya kaçak yapılaşmayı affetmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN