Kitapçılar Çarşısı 6 ayda tamamlanacak

Giriş Tarihi: 4.4.2013

Melih Gökçek, Hacı Bayram Veli Camii'sinin çevresindeki Fransa'ya Kitapçılar Çarşısı'nın 6 ay içerisinde yenileneceğini bildirdi

Ulus'ta Hacı Bayram Cami çevresinde kötü görüntüye neden olan Kitapçılar Çarşısı, yenilenecek. Yaklaşık 100'e yakın esnafın, kitap ve hac malzemeleri sattığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Hiçbir tarihi özelliği bulunmayan çarşıyı yıkarak yerine Selçuklu ve tarihi Ankara Evleri mimarisine uygun bir yapı yapacağız" dedi.

MODERN HİZMET

Dükkanlarını boşaltan esnafı caminin alt tarafında Hükümet Caddesi'nde belediye tarafından yapılan konteynırlara taşıdıklarını vurgulayan Gökçek, "Esnafımız 15 metrekare büyüklüğündeki konteynır dükkanlarda geçici olarak ticari faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Yıkımlarına başlanan dükkanlar ise 6 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanacak. Burada daha modern, sağlıklı bir ortamda hizmet verilmesi sağlanacak" dedi.

BELEDİYE KİRA ALMIYOR
Kitapçılar Çarşısı'nda 10 yıldır hac malzemeleri satan Cemal Bilezikçi, "Bu proje bölgeyi dilencilerden, tinercilerden kurtaracak. Bu işi yokuşa sürmenin anlamı yok. Melih Gökçek, buradaki tüm esnafı topladı. Bize 'Ne istiyorsunuz?' diye sordu. Biz de 'Dükkanlarımıza karşılık aynı metrekarede dükkan istiyoruz' dedik. 'Konteynır dükkanlardan para almayacağım' dedi. Almıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitapçılar Çarşısı 6 ayda tamamlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN