Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeteneklerini konuşturuyorlar

Giriş Tarihi: 4.4.2013

Altındağ Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi öğrencileri farklı alanlarda aldıkları eğitimlerde yeteneklerini uygulamaya dönüştürüyor

Her biri birbirinden değerli öğrenciler… Kimi kıyafet tasarlamayı, dikmeyi kimi saçlara model vermeyi kimi çocuklarla ilgilenmeyi kimi yemek yapmayı kimi ise grafiğe kafa yormayı seviyor. Bu alanlardaki yetenekleriyle dikkat çeken öğrenciler Altındağ Zübeyde Hanım Kız Teknik, Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi'nde eğitim görüyor.

1925'TE KURULDU

Atatürk'ün de ziyaret ettiği, Ankara'nın en köklü okulları arasında yer alan eğitim kurumunun planını Alman asıllı mimar Egli çizdi. Yapımına 1925'te başlanılan okul, 3 yıl sonra Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak İsmet Paşa Kız Enstitüsü adı altında açıldı. 5 öğrenciyle eğitime başlayan okulun öğrenci sayısı yıl sonunda 28'e ulaştı. Bugüne kadar birçok farklı isim alan, yeni bölümlerle genişleyen okul 1992'de Zübeyde Hanim Anadolu Kız Meslek, Teknik Meslek Lisesi ismiyle eğitimini sürdürdü. Okul, 1991-1992 öğretim yılında Teknik Lise, 1992-1993 öğretim yılında Anadolu Kız Meslek Lisesi'nin de faaliyete geçmesiyle daha fazla alanda öğrenci kabul etmeye başladı.

BİRÇOK BÖLÜM VAR

Toplam 1557 öğrencinin eğitim gördüğü Sıhhıye'deki lisede "Bilişim Teknolojisi Alanı", "Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı", "El Sanatları Teknolojisi Alanı", "Giyim Üretim Teknolojisi Alanı", "Grafik ve Fotoğraf Alanı", "Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri Alanı", "Halkla İlişkiler ve Organizasyon Alanı", "Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı" bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeteneklerini konuşturuyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN