Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölde tekne keyfi bu yaz başlıyor

Mogan Gölü'nde gezi ve araştırma amaçlı tasarlanan teknenin büyük bir kısmı yapıldı. Tekne, yaz aylarında göle demir atacak

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Gölbaşı Belediyesi'nin Mogan Gölü'nde gezi ve araştırma amaçlı olarak tasarladığı teknenin yapımında son aşamaya gelindi. Eskişehir'de yapılan tekne bu yaz göle demir atacak. 45 kişi kapasiteli tekneyle göl turu yapılacak. Tekne, su ve kuşlar hakkında inceleme yapılabilmesi amacıyla da kullanılacak. Ayrıca Mogan Gölü üzerinde vatandaşların tekneye rahatlıkla binebilmesi için 3 iskele de yapılacak.

YÜZDE 90'I TAMAM

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, yapımı hızla devam eden tekne ve proje hakkında şöyle konuştu: "Gölbaşı'nın en önemli değerlerinden biri olan Mogan Gölü'nün turizm potansiyelini artırmak için bütün gayretimizle çalışıyoruz. Vatandaşlarımız burada tekne turu yapabilecek. Ayrıca gölün doğal hayatını araştırabilecekler. Teknenin yüzde 90'ı tamamlandı. Bütün Başkentliler'i Mogan'da tekne keyfi yapmaya davet ediyorum."

GÖLE ÜÇ İSKELE

Tekne turu projesi kapsamında Mogan Gölü'ne üç iskele yapılacak. Tekne ilk olarak Atatürk Sahil Parkı'ndan demir alacak. Sahil yürüyüş yolundaki iskeleye uğrayacak olan tekne en son olarak Sevgi Çiçeği'nin yetiştiği alana gittikten sonra tekrar Atatürk Sahil Parkı'na dönüş yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölde tekne keyfi bu yaz başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN