Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulus'ta artık SALT var

Ulus'taki Osmanlı Bankası'nın bitişiğinde 2002 yılından bu yana kullanılmayan boş lojman binası Salt Ulus'a dönüştürüldü

İstanbul'da SALT Beyoğlu ve SALT Galata ile hizmet veren Garanti Bankası, Ankara'ya yeni bir sanat mekanı kazandırdı. 3 Nisan'da açılışı gerçekleştirilen SALT Ulus'ta, sergi, gösterim ve konuşma programları gerçekleştirilecek. Önümüzdeki yıldan itibaren Ankara çıkışlı projelere yer vermeye başlayacak olan SALT Ulus'ta, 2 Haziran'a kadar daha önce İstanbul'da açılan "O Zamanlar Konuşuyorduk" sergisi görülebilecek.
DÜNYAYA ÖRNEK

SALT Ulus'un açılışına katılan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Salt'ın sadece Türkiye'ye değil uluslararası kültür sanat hayatına da yenilikçi bir örnek sunduğunu belirterek, "Son dönemde bu tür kurumlara duyulan ihtiyacın özellikle İstanbul dışında belirginleştiğine tanık oluyoruz. Biz de SALT Galata ve SALT Beyoğlu'ndan sonra, kurumun tüm birimleriyle birlikte işleyecek olan SALT Ulus'un İstanbul odaklı kültür gündemini genişletmek üzere bir ağ oluşturacağına inanıyoruz. Aynı zamanda SALT Ulus'la, kentin çok kapsamlı araştırma projelerinden de yararlanmayı hedefliyoruz" dedi.

ÖNEMLİ BİR İMKAN
SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun ise "SALT'ın, disiplinler ötesi, yenilikçi araştırma ve programlar oluşturarak, kamu ile paylaşma ilkeleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz SALT Ulus, Ankara'nın derin birikimini daha iyi değerlendirmek için önemli bir imkan oluşturdu" diye konuştu.

Lojman kısmında açıldı
SALT Ulus, 1928 yılında hizmet vermeye başlayan Osmanlı Bankası'nın lojman kısmında açıldı. Uzun yıllar müfettişlik lojmanı olarak işlev gören ve bölge müfettişleriyle ailelerini konuk eden yapı, 1970'li yıllardan itibaren şubenin bir uzantısı olarak kullanıldı ve 2002 yılından sonra boş kaldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulus'ta artık SALT var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN