Primle çalışan çete cezaevinde

Ankara'da iki kardeşin yönetiminde prim usulüyle teşvik edilen soygun çetesinin 15 elemanından 10'u, cezaevine gönderildi

Giriş Tarihi: 7.4.2013
Başkent'te farklı semtlerde 40'tan fazla ev, işyeri ve otomobili soyan hırsızlık çetesi, şafak operasyonuyla çökertilerek, 15 elemanı gözaltına alınmıştı. Polisin 6 ay boyunca izlediği çetenin soygun tekniklerinden çaldığı malzemeleri sattığı noktalara ve elde ettiği haksız kazancı harcadığı eğlence alemine kadar hepsi deşifre edildi. Çetenin özellikle vatandaşın uykuda olduğu gece saat 04.00 sıralarında soyguna gittiği, ayrıca güvenlik kameralarına karşın maske ve eldiven taktığı saptandı. Çete liderlerinin elemanlarını daha çok soyguna teşvik etmek için prim sistemini uyguladıkları da belirlendi. Soyduğu ev, işyeri ve otomobillerden daha çok ganimet getiren elemanların daha yüksek prim aldığı ayrıca belli dönemlerde tatille ödüllendirildikleri de ortaya çıktı. Çetenin çaldığı ziynet eşyalarını anlaşmalı oldukları iki kuyumcuya, elektronik malzemeleri de iki ayrı mağazaya sattıkları saptandı.

Pavyonda eğlendiler
Sattıkları malzemelerden elde ettikleri kazançla lüks bir hayat yaşadıkları tespit edilen çete elemanlarının son model arabalar kiralayarak, gazino ve pavyonlarda eğlendikleri kaydedildi. Çetenin 15 elemanı emniyetteki sorgularının ardından, "Suç İşlemek amacıyla Örgüt Kurmak Örgüte Liderlik yapmak, Örgüt yönetimine katılmak ve örgüt adına hırsızlık yaparak haksız kazanç elde etmek" suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi. Zanlılardan 10'u tutuklanarak cezaevine konuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Primle çalışan çete cezaevinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN