Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvanat bahçesine hafta sonu ilgi çok

Özellikle küçük çocuğu olan Ankaralılar yaz sıcaklıklarını aratmayan hafta sonu, Atatürk Orman Çiftliği'ndeki hayvanat bahçesine yoğun ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 8.4.2013
Hayvanat bahçesi, baharın gelmesiyle ziyaretçilerin akınına uğruyor. Özellikle tatil günlerinde büyükküçük her yaştan binlerce vatandaşın zamanını geçirmek için tercih ettiği Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde ziyaretçiler, değişik türlerden hem vahşi hem de evcil hayvanları aynı zamanda görme imkanı buluyor.

1853 HAYVAN BULUNUYOR

Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan alanda yırtıcı ve evcil 160 farklı türden toplam bin 853 hayvan bulunuyor. Aslan, kaplan, puma gibi doğal yaşam alanları Anadolu olmayan yırtıcı hayvanlarla boz ayı, kurt, vaşak, çakal, tilki gibi ülkemiz kırsalında yaşayan yırtıcıları bahçede görebilmek mümkün.

HERKESİN İLGİ ODAĞI
Bahçede, yüzme havuzlu özel kafesinde misafirlerini iri hantal gövdesiyle karşılayan su aygırı Memiş, sıcak bölgelerdeki akarsuların yırtıcı avcısı timsahlar, upuzun boyları ve narin yapılarıyla Şakir ve Merve adlı iki zürafa 7'den 70'e herkesin ilgi odağı oluyor. Bahçenin diğer bir ilginç topluluğu de kendilerine ayrılan yeşil alanda ve havuz başında dolaşan, güneşleyen 33 flamingo.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanat bahçesine hafta sonu ilgi çok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN