Şoförlere zerafet eğitimi

Ankara'da 5 bin 500 civarındaki minibüs şoförüne diksiyon, beden dili, etkili iletişim ve duygusal zeka eğitimleri verilecek

Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKESOB) ve Ankara Minibüsçüler Odası'nın ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında Başkent'teki 5 bin 500 civarındaki minibüs şoförüne diksiyon, beden dili, etkili iletişim ve duygusal zeka gibi zerafet eğitimleri verilecek.

EĞİTİM 3 AY SÜRECEK

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu'nca alınan karar gereği, minibüslerde çalışan araç sahibi ve şoförlerden eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, Ticari Minibüs Kullanma Sertifikası'na (Yaka Kartı) sahip olacak. Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani de odaya kayıtlı yaklaşık 5 bin 500 minibüs şoförüne, 3 ay boyunca eğitim verileceğini söyledi.

"DEVAM EDECEK"
Yolculardan gelen şikayetlerin başında, "Şoförlerin kaba davranışlarının" olduğunu belirten Gani, 2009 yılında başlattıkları eğitim seferberliğinin, diğer illere de örnek olduğunu ifade etti. Şoför esnafının kalite çıtasının yükselmesini sağlamayı hedeflediklerini ve 3 yıldır verdikleri eğitimler sayesinde şikayetlerin yüzde 60 oranında azaldığına dikkati çeken Gani, eğitimlerin artarak devam edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoförlere zerafet eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN