Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis bombanın şifresini anlattı

Giriş Tarihi: 9.4.2013

Kumrular'daki bombalı saldırı sonrası ihbarları değerlendiren polisin günde ortalama 10 şüpheli paket patlattığı ifade edildi

Kızılay Kumrular Sokak'ta 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırının ardından artan ihbarları değerlendiren polisin günde ortalama 10 şüpheli paketi patlattığı öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü, Ankara'nın yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanında birçok vatandaşın ölümüne yol açan bombaya karşı vatandaşı bilgilendirmek için harekete geçti. Bombanın tanımı, içindeki patlayıcı madde ve dikkat edilmesi gereken noktalar internet sitesinde tek tek anlatıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün internet sayfasında yer alan metinde bombanın tanımı yapılarak, içinde bulunan patlayıcı maddeler anlatıldı. Şüpheli paketlere dikkat çekilen bölümde ise panik yerine soğukkanlı ve dikkatli davranılması gerektiği vurgulandı. Durumun polise bildirilmesi gerektiği belirtilerek, "Pakete dokunmayınız, üzerinden atlamayınız, etrafından en az 100 metre uzaklaşınız, fotoselli bomba düzeneklerine karşı fotoğraf çekmek için flaş patlatmayınız bu durum bombanın infilak etmesine yol açar" gibi uyarılara yer verildi.

"Uzmanlara bilgi verin"
Şüpheli paket görüldüğünde etrafında sigarayla dolaşılmaması, üzerinden atlanmaması, fotoğraf çekilmemesi gibi uyarılarda bulunuldu. Vatandaşın bu tür durumlara karşı uyanık olması istenilerek, "Şüpheli paketler derhal polise bildirilmeli" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis bombanın şifresini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN