Kendi vagonlarımızı kendimiz üreteceğiz

Giriş Tarihi: 13.4.2013

Ankara metrolarının vagonlarının imal edileceği fabrikanın açılışına katılan Melih Gökçek, Esenboğa havalimanına metro yapılacağı müjdesini verdi

Türkiye'de artık metro vagonları üretilecek. Ankara Sanayi Odası Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde Metro Araçları Üretim Tesisleri'nin temeli atıldı. Sadece Ankara metrolarının değil Türkiye'yi de ray ulaşımında bölgesel bir güç haline getirecek olan fabrika sayesinde bundan sonra kendi vagonlarımızı üretir duruma geleceğiz.

"RAYLI SİSTEM KURULACAK"
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Esenboğa Havaalanı ile Akyurt arasında raylı sistem kurulması için projelerin ihalesini yaptıklarını ve bu sene sonuna kadar projelerin biteceğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu yıl metroların biteceğini belirterek, "ASO Başkanı Nurettin Özdebir'e, MNG'ye bu tesis için teşekkür ediyorum" dedi.

Banliyöler sayesinde trafik nefes alacak
Gökçek, banliyö hatlarının yenilenmesine destek sağlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a teşekkür ederek, banliyöler sayesinde trafiğin nefes alacağını söyledi. Esenboğa metro hattı konusunda Bakan Yıldırım'dan istekte bulunan Gökçek, "Sayın Başbakanımızın bu konuda talimatı var. Fuar alanımızın plan ve projeleri geldi. Bu senenin sonunda fuar alanımızı bitireceğiz. İnşallah havaalanımıza da metromuzu istiyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi vagonlarımızı kendimiz üreteceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN