Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: İlhan Cavcav'ın Ankara'ya borcu var!

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Başkentli sporseverler takımlarının başarılarıyla pek sevinemedi… Ligin kuruluşundan bu yana bir kere bile "Şampiyon" olan Ankara ekibi yok!
Bu süre zarfında topu topu 4 kez "Türkiye Kupası Şampiyonluğu" bulunuyor takımların… 1972 ve 1981 senelerinde Ankaragücü, 1987 ve 2001 yıllarında da Gençlerbirliği kupayı kazanma başarısını gösterdi.
Hatırlayacaksınız; 1981'de Kenan Evren'in talimatıyla Futbol Federasyonu, yönetmeliğe koyduğu bir ilave madde ile "Türkiye Kupası'nı kazandığı" için Ankaragücü'nün o zamanki adıyla Türkiye 1. Ligi'ne çıkmasını sağladı.
Şimdi dönelim konumuza… Başkent Ankara'nın bir lig şampiyonluğu görmesi lazım… Artık yeter!
Türk futbolunun duayen Başkanı İlhan Cavcav'ın, Gençlerbirliği'nin ligde zirveye oynayacak bir kadroyla mücadele etmesini sağlaması lazım. "Futbol kulüpleri yaptıkları yanlış harcamalarla görüyorsunuz zor durumdalar. Biz ayağımızı yorganımıza göre uzatarak ayakta durmaya çalışıyoruz" söylemleriyle meseleyi geçiştirmeye artık İlhan Cavcav'ın "Hakkı" yok!
Yıllarını harcadığı futbolda takımının şampiyonluğunu görmesi, en başta onun isteği olmalı zaten… Tesisler mükemmel… Allah artırsın, kulübün kasası "Çuvalla parayla" dolu… Havuzdan aktarılan pay da anımsanmayacak kadar yüksek… Federasyondan gelen "Başarı ve puan katkıları" da işin kaymağı… Futbolcu alımsatımından eskiden olduğu gibi "Üst seviyede olmasa da" katkı sürüyor.
Forma reklamıydı, futbol okuluydu derken benzer yan gelirler de fena sayılmaz.
Daha ne olsun?
Cavcav yıllardır, "Engin ticari zekasıyla" yerinde manevralar yaparak Gençlerbirliği'ni kimseye muhtaç etmedi.
Kulübe katkısı da hizmeti de üst düzeyde… Bunu zaten kimsenin inkar ettiği yok… Ama kiminle konuşsam, "Hedefi büyük olmayan kadrolarla mücadele edilmesini" istemiyorlar artık...
İnsanlar, bu "Kısır döngü ve kronikleşmiş orta sıra hedefinden" bıkmış durumdalar.
Ciddi bir transfer politikası ile "Zirveye oynayacak bir kadro mutlaka kurulmalıdır" diyorlar… Ve ilave ediyorlar: "İlhan Cavcav'ın Ankara'ya şampiyonluk borcu var…"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: İlhan Cavcav'ın Ankara'ya borcu var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN