Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara marka şehir

Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ ve EGO'nun 2012 yılı faaliyet raporları Belediye Meclisi'nde onaylandı. Melih Gökçek, "Ankara marka bir kent haline geldi" dedi

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yürüttükleri çalışmalar sonucu Ankara'nın rekreasyon alanları, kentsel dönüşüm ile sosyal ve kültürel projeleriyle bir marka kent haline geldiğini söyledi. Gökçek, muhalefet partili üyelerin eleştirilerine de sert yanıtlar verdi. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları EGO ile ASKİ'nin 2012 yılı faaliyet raporları görüşülerek onaylandı. Sunumu eski ve yeni durumları gösteren fotoğrafların, video görüntülerinin yer aldığı sinevizyon gösterimi eşliğinde 1.5 saatte yapan Gökçek, 2012 yılında gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra, devam eden projelerin son halini de animasyon görüntüleri eşliğinde anlattı.

HEDEFLERİ ANLATTI

Ankara'ya ilişkin 5 hedef belirlediklerini dile getirerek, "Yıldız Ülkenin Marka Şehri Ankara" başlıklı sunumuna giriş yapan Gökçek, "Bu hedeflerden birincisi Ankara'nın bir kongre şehri olması. İkinci hedefimiz Ankara'nın bir üniversite şehri olması. Üçüncü hedefimiz ise sanayide İstanbul'dan sonra Türkiye'de ikinci şehir olmak. Dördüncüsü tıbbın merkezi olmak ki bu konuda Başbakanımız bir temel attı, ikincisi de atılmak üzere. Termal sular konusunda önemli gelişmeler var. Beşincisi de turizm kenti olmak" diye konuştu.

GÖKÇEK: YÜZ AKI OLACAK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ
Melih Gökçek, sunumda şunları kaydetti:"Eğlence merkezleri ve Hayvanat Bahçesi ile ilgili de çok ciddi çalışmalarımız var. Hak sahibi vatandaşlarımıza dairelerini dağıttık. Bölgedeki tarihi dokunun bütünlüğünü tamamlayacak Hıdırlıktepe, Atıfbey ve İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 6 bin adet gecekondunun 750'si ile anlaşılarak 200'ünün sorunsuz bir şekilde yıkıldı. Mamak'ta, 747 hektarlık alandan oluşan 13 bin 750 gecekondunun dönüşümünün hedefleniyor. Dikmen Vadisi 4. ve 5. Etap'ta bu yaz çalışmalara başlayacağız. Başkent'e bugüne kadar 117 adet viyadük, köprü ve alt-üst geçit yapıldı. 2013 yılında da bunlara 33 tane daha eklenecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara marka şehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN