Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşım planı Gazi ve Büyükşehir'den

Gazi Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi, ortak bir çalışmayla "Ankara Ulaşım Ana Planı" projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Ankara'nın ulaşımı için işbirliği dönemi… Gazi Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi, "Ankara Ulaşım Ana Planı" adı altında ortak proje gerçekleştiriyor. Projeyle birlikte Ankara'nın çeşitli bölgelerindeki halka anket uygulaması yapılacak. Projeyle amaçlanan, çevreye ve insani değerlere duyarlı, ekonomik, modern, güvenli ve hızlı erişimin sağlandığı, ulaşımda insan odaklılığı destekleyerek, kentsel yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan, sürdürülebilir bir Ankara ulaşım planı oluşturmak.

ÜÇ KADEMEDE YAPILACAK
Proje Genel Koordinatörü, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Özbay, Ankara'nın ulaşım planını üç kademede gerçekleştireceklerini belirtti. Özbay, "Ankara, metropoliten bir şehir. O nedenle ulaşım ana planını üç kademede görüyoruz. İlk kademede kısa vadede 2023, ikinci hedef orta vadede 2028, üçüncü vadede 2038 olarak projeyi gerçekleştireceğiz" dedi.

ANKETLER HAZIRLANIYOR
Ankara'da şu an 613 mahallenin 35-40 kilometrelik alanın çıkış noktası olarak planlandığını açıklayan Özbay şöyle konuştu: "Bu hedeflere ulaşmak için Ankara'nın Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü'nün yönetmeliğine uygun olarak 35 bin konutta anket yapmamız gerekiyor. Ayrıca, trafik sayım anketlerimiz var. İlk önce konut anketleriyle başladık. 15 Haziran'da anketlerin sonuna geleceğiz. Şubat 2014'te de projeyi belediyeye teslim edeceğiz."

Mehmet Can TOPTAŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım planı Gazi ve Büyükşehir'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN