Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönülerin şampiyonu

ATO Başkanı Salih Bezci, ASF'nin, dünya projeleri arasında finalist olarak yarışmasının gurur verdiğini belirterek, "Gönüllerin şampiyonu olduk" dedi

Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest- ASF) Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) bünyesindeki Dünya Odalar Federasyonu'nun (WCF) düzenlediği Dünya Odalar Arası Proje Yarışması'nda finalist olarak yarışarak, dünyanın dört bir yanından gelen 12 bin odanın temsilcisine tanıtım yaptı.

PRESTİJ ARTTIRILDI

ATO meclis üyelerinden oluşan bir heyetle Ankara'yı temsilen Katar'ın başkenti Doha'ya giden Bezci, 42 ülkeden 65 ticaret ve sanayi odasının katıldığı yarışmada, ASF'nin En İyi Uluslar arası Proje dalında yarıştığını söyledi. Doha'da ASF'nin gördüğü ilgiden çok memnun kaldıklarını kaydeden Bezci, "Başkent'te bir alışveriş festivali organize etmekteki birinci amacımız Ankara'nın tanıtımına katkı sağlayarak, marka şehir yolunu açmaktı. Daha ilk festivalle dünyanın dikkatini çektik. Projemizi çok başarılı bir şekilde sunduk. Ülkemizin ve şehrimizin prestijini artırdık" diye konuştu.

DİKKAT ÇEKTİ

ASF'nin yarıştığı dalda İngiltere'nin Bristol şehrinin kazandığını bildiren Bezci, "Doha'da finale kalan odaların projelerinde 600 milyon Euro civarında bütçeler dile getiriliyordu. ASF'nin çok küçük bir bütçeyle yola çıktığını ve daha ilk yılda dünyanın dikkatini çekmekle kalmayıp, 12 bin ticaret ve sanayi odasının temsilcisine tanıtıldığı dikkate alınırsa yakaladığı başarının büyüklüğü daha net anlaşılacaktır. ASF büyük başarıları hak etmiştir" dedi.

BEYNAM SAFARİSİ
Ankara'yı Katar'da 12 bin ticaret odasının yetkililerine tanıtma fırsatı bulduklarını söyleyen Bezci, "Bu tanıtımı milyon avrolar harcasınız gerçekleştiremezsiniz. Ankara Ticaret Odası meclis üyeleriyle burada seçim öncesi bir seyahat fırsatı bulduğumuzu da söyleyebilirim. Çöl safarisi yapma fırsatı bulduk. Biz de Ankara'nın turizmine katkı sağlamak adına Beynam Ormanları'nda safarinin hayata geçebileceğini her platformda dile getiriyoruz. Gelecek yıllarda Ankara'da safariyle ülke turizmine katkıda bulunacaktır diye ümit ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönülerin şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN