Teknogirişimden en çok Ankara yararlandı

Giriş Tarihi: 27.4.2013

Ankara 332 girişimciyle Teknogirişim Sermayesi Desteği'nden en çok yararlanan il oldu. İstanbul ise 150 girişimciyle ikinci sırada yer aldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Teknogirişim Sermayesi Desteği'nden (TGSD) 2009-2012 yılları arasında en çok yararlanan il 332 girişimciyle Ankara oldu. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı'nın (TEPAV) yayınladığı "Teknogirişim Sermayesi Desteği, Durum Analizi ve Öneriler" adlı rapora göre belirtilen süre içinde destek almak için 3 bin 500 başvuru yapıldı. Rapora göre 740 kişiyle sözleşme imzalandığı belirtildi.

İSTANBUL ikiNCİ SIRADA
Teknogirişim Sermayesi Desteği'ne en çok Ankaralı girişimciler ilgi gösterdi. 2012 sonuna kadar destekten yararlanan Ankaralı girişimcilerin sayısı 332'yi bulurken, İstanbul'da bu sayı 150'de kaldı. Bu iki şehri 30 girişimciyle Konya ve 29 girişimciyle İzmir takip etti. Söz konusu destekle kurulan işletmelerin illere göre dağılımında da benzer tablo ortaya çıktı. Ankara'da kurulan işletme sayısı 358 olurken, İstanbul'da bu sayı 165 olarak gerçekleşti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknogirişimden en çok Ankara yararlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN