Acil Servis baştan yapılıyor

Hacettepe, 'Acil Sevis'ini 55 milyon liralık yatırımla yeniliyor. Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer, "Cihazlarımız çok donanımlı ve yeni olacak" dedi

Giriş Tarihi: 29.4.2013
Hacetepe Üniversitesi Hastanesi'nin yeni Acil Servis'inin temeli törenle atıldı. Sıhhiye Yerleşkesi'nde gerçekleşen törene Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer, Hastaneler Genel Direktörü Prof. Dr. Ömer Uğur, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Çağlar, Hacettepe Hastanesi Başhekimi Arzu Topeli, Personel Daire Başkanı Emre Aygül ile çok sayıda öğretim üyesi katıldı. 4 bin 500 metrekare zemin ve 12 bin 500 metrekare toplam alana sahip proje ilkleri beraberinde getirecek. Proje ile Hacettepe Türkiye'nin tek, dünyanın sayılı yoğun bakımlarından birine sahip olacak. 70 yataklı bir yoğun bakımı, 130 yatak kapasiteli bir acil servisiyle Avrupa'da bile nadir bulunan bir hizmet altyapısı sağlanacak.

TÜM ODALAR TEK KİŞİLİK

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncer proje hakkında şu bilgileri verdi: "Bu yılın sonunda bitmesini hedefliyoruz. Yoğun bakım kapasitemiz de Hacettepe hastanelerinin iki katı kadar artacak. Eski acille birleştiriyoruz. Maliyet 55 milyon kadar donanımla birlikte. Bütün odalar tek kişilik. Cihazlarımız çok donanımlı ve yeni olacak. Hastaya her girişim aynı yatakta yapılabilecek. Ameliyat, röntgen gibi bütün işlemler yatağında yapılabilecek. Buna Hibrit hizmet deniliyor. Yoğun bakım aynı zamanda ameliyathaneye dönüşebiliyor. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acil Servis baştan yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN