Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konya Yolu'nun ilk kısmı bugün açılıyor

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Refüj çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ-Emek Kavşağı arasında kalan ilk bölümde EnerjiSA'nın yerleştireceği aydınlatma direklerinin ardından yolu 3 şerit olarak trafiğe açacak. Kaldırım tarafında devam edecek olan çalışmalar için yalnızca tek şerit kapatılacak. Ayrıca AŞTİ'nin önünde bulunan yaya üst geçidi uyumsuzluğu nedeniyle sökülerek yenilenecek.

3 ŞERİT AÇIK
AŞTİ ve Ankara Emniyet Müdürlüğü arasında gidişgeliş 8 şeride çıkarılacak olan Konya Yolu'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bugün genişletme çalışmalarının ilk bölümü olan AŞTİ ve Emek Kavşağı arasındaki refüj çalışmaları tamamlanıyor. Kaldırım bölümünde devam edecek olan çalışmalar sürerken trafik 3 şeritten verilmeye başlanacak.

GEÇİT YIKILACAK
AŞTİ'nin hemen önünde yer alan yaya üst geçidi yeni trafik düzenine uyumsuzluğu nedeniyle kaldırılıyor. kaldırılan üst geçidin yerine yeni bir üst geçit yapılacağını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ilk bölümde asfaltlama çalışmalarının sonuna geldiklerini ve yalnızca refüje yerleştirilen new jerseylerin ortasına toprak döküleceğini ve EnerjiSA yetkilileri tarafından aydınlatma direkleri takılacağını söyledi.

KÖPRÜ DE YENİLENECEK
Büyükşehir yetkilileri, çalışmaların ikinci bölümü olan Emek Kavşağı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü arasında kalan kısımla ilgili de bilgi verdi. Yetkililer Gazi Hastanesi önünde bulunan üst geçidin de sökülerek yenileneceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya Yolu'nun ilk kısmı bugün açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN