Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den gece şok temizlik

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Temizlik ekipleri, aşırı kirlenen cadde ve kaldırımlarda geceleri "şok" temizlik yapıyor

Giriş Tarihi: 2.5.2013
İnsan yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde her gün temizlik yapan Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi'ne bağlı ekipler, geceleri ise şok temizlik gerçekleştiriyor. Beleiye ekipleri, her gün süpürge araçları ve işçilerin desteğiyle rutin temizlik yapıyor. Buna rağmen özellikle araç ve yaya yoğunluğu normalin üzerinde seyreden merkezlerde biriken kirliliği ortadan kaldırmak isteyen ekipler haftanın iki günü "şok temizlik programı" uyguluyor.

GEÇ SAATLERDE YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi'nin üç vardiya halinde 7-24 saat çalışan ekipler, "yaya-yoğun" bölgeler arasında ilk sıralarda yer alan Ulus'ta da hafta sonunda 4 çöp aracı, 30 süpürge aracı, 5 tanker, 105 temizlik işçisi ile cadde ve kaldırımlarda "şok" temizlik gerçekleştiriyor. Ulus Cumhuriyet Caddesi, Hipodrom Caddesi, İstiklal Caddesi, İstanbul Caddesi, 19 Mayıs Stadı ve Gençlik Parkı çevresinde yer alan otobüs duraklarında "yıkamalı temizlik" yapan ekiplerin çalışması gece geç saatlere kadar sürüyor.

Haftada bir kez yıkanıyor
Temizliğin ardından Ulus'un tarihi caddeleri hijyenik hale getiriliyor. Kent Estetiği Dairesi Temizlik Şube Müdürlüğü yetkilileri, Ankara'da gece saatlerinde şehir merkezlerini, gündüz saatlerinde de kalabalığın az olduğu sakin bölgelerde yıkamalı temizlik programının uygulandığını, bu çerçevede yoğun otobüs durakları nedeniyle yaya yoğunluğunun gözlendiği bulvarlarda haftada en az bir kez yıkamalı temizliğin yapıldığına işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den gece şok temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN