Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanatın adresi Yüksel Caddesi

Yüksel Caddesi, Çankaya Belediyesi'nin 'Dünya Dans Günü'nde düzenlediği etkinliklerle sanat sokağına dönüştü

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Ç ankaya Belediyesi'nin 'Dünya Sanat Günü' kapsamında hazırladığı etkinlikler, hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmesinin ardından 'Dünya Dans Günü'nde Ankaralılar'la buluştu. Yüksel Caddesi'ni sanat sokağı haline dönüştüren etkinliklerde resimden müziğe, heykelden tiyatroya sanatın pek çok kolu vatandaşlarla buluştu.

PORTRE DE YAPTILAR

Grup Alegria ve Günyüzü'nün verdiği konserle müzik dolu saatler yaşayan vatandaşlar, Selcen Korkmaz ve Cem Korkmaz'ın fotoğraf sergisini gezme imkanı da buldu. Maltepe Toplumsal Dayanışma Merkezi (TODAM) resim kursiyerleri ve ressamlar, sokakta yağlıboya tablo çalışmasının yanı sıra dileyen vatandaşların portresini de yaptı. Maltepe TODAM heykel kursiyerleri ve heykeltıraşların kil çalışmaları yaptığı etkinliklerde vatandaşlar heykel yapımını bire bir izleme imkanı bulmasının yanı sıra kendileri de çalışmalara katıldı.

ULAŞILIR OLACAK
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, etkinliklere katılarak sanatçılarla ve vatandaşlarla sohbet etti. Sanatı herkes için ulaşılabilir hale getirmekten mutluluk duyduğunu belirten Bülent Tanık, "Biz sanatı zor ulaşılır bir halden çıkartıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatın adresi Yüksel Caddesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN