Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar ısındı hırsızlıklar çoğaldı

Giriş Tarihi: 5.5.2013

Havaların ısınmasıyla kapı ve pencerelerin açık kalmasını fırsat bilen hırsızların harekete geçtiğini belirten yetkililer vatandaşları uyardı

Başkent'te günlük meydana gelen hırsızlık olayları 80 ile 100 arasında seyrederken bu oranın özellikle yaz mevsiminde yükselme kaydettiği öğrenildi. Yüzde 10 civarındaki bu artışın daha çok vatandaşın tedbirsiz davranması nedeniyle yaşandığı kaydedildi. Yetkililer polisiye tedbirlerin yanı sıra vatandaşın da uyanık olmasını gerektiğini belirterek, bir dizi uyarıda bulundu.

"AÇIK YERLERİ KA PATIN" UYARISI
Yazla birlikte artış kaydeden hırsızlık olaylarının daha çok giriş ve birinci katlarda yaşandığı belirlendi. Kışın sürekli kilitli tutulan balkon ve bahçe kapılarının hırsızlara geçit vermediği ancak havaların ısınmasının ardından sürekli açık tutulduğu değerlendirildi. Hırsızların hedef seçtiği bu adreslere gece yarısı girip rahatlıkla soyduğu saptandı. Hırsızların özellikle bahçede unutulan merdiven gibi araçların yanı sıra giriş katlardaki korkulukları da bir üst kata tırmanmak kullandığına dikkat çekildi.

ÇEVRE İLLERDEN ÇETELER GELİYOR
Yetkililer vatandaşı yazla birlikte özellikle çevre illerden gelen seyyar hırsızlık çetelerinin kenti hedef seçtiğini belirtti. Vatandaşın gece uyumadan önce mutlaka açık kapı ve pencereleri kapatıp kilitlemesini istedi. Ayrıca bahçeye bakan kısımların aydınlatılarak gerekirse güvenlik kamerasının takılmasının da alınabilecek önemli tedbirler arasında olduğu bildirildi. Bahçede hırsızların kullanacağı merdiven gibi araçların da unutulmaması, şüpheli durumlarda ise derhal polis imdat hattının aranarak bilgi verilmesi istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar ısındı hırsızlıklar çoğaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN