Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs bekleme devri de kapandı

EGO Genel Müdürlüğü Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen "EGO Cepte" uygulamasıyla otobüs bekleme devrine son verdi ve ulaşımı kolaylaştırdı

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Türkiye'de ilk kez yapılan "EGO Cepte" uygulamasıyla ulaşımda Ankaralılar'a büyük bir kolaylık sağladı. Durakta otobüs bekleme derdine son veren uygulamayla, ister evden ister cep telefonundan beklediğiniz otobüsün kaç dakika sonra durakta olacağını öğrenip, gideceğiniz yere hangi otobüsleri kullanarak ulaşabileceğinizi de görmek mümkün.

Beklemek son buldu

Başkent'te yer alan 7 bin durağı, 'akıllı durak' haline getiren "EGO Cepte" uygulamasını SABAH Ankara'ya anlatan EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğunu vurgulayarak, "Ankaralılar'ın hizmetine açtığımız 'EGO Cepte' uygulamasıyla durakta otobüs bekleme derdine son verdik. Ayrıca gideceği yere hangi otobüslerle ulaşabileceğini bilmeyen vatandaşlarımız da artık kolaylıkla aradıkları bilgilere ulaşabilecek" dedi. "EGO Cepte"nin işleyişini uygulamalı olarak anlatan Tahiroğlu, önce ofisteki masasından '11532' numaralı durağın kendisine en yakın durak olduğunu cep telefonundan tespit etti. Bu durak üzerinden gideceği yere hangi otobüsleri kullanarak ulaşabileceğini de öğrenen Tahiroğlu, '330' numaralı Kazan-Sıhhıye otobüsünün 20 dakika sonra durakta olacağı bilgisine ulaştı. Kendini belirtilen saate göre ayarlayan EGO Genel Müdürü, otobüsün yaklaştığını cep telefonundan görerek durağa gitti ve tam zamanında gelen otobüsü yakalamış oldu.

'Otobüste kaç kişi var?'
EGO Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde programın nasıl kullanıldığının videolu olarak da anlatıldığını hatırlatan Necmettin Tahiroğlu, "Uygulamayı, 2013 sonunda geçeceğimiz 'Akıllı Kart' sistemiyle entegre hale getirerek, yalnızca otobüsün ne zaman geleceğini değil, otobüsün içinde kaç kişinin olduğunu da görmek mümkün olacak. 'EGO Cepte' uygulamamızı şu anda Mobil Web, Android, Apple ve Windows 8 tabanlarından 216 bin kişi kullanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs bekleme devri de kapandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN