Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suçun merkezinden yatırımın merkezine

Uyuşturucu ve suçla anılan Çinçin'de büyük değişim yaşanıyor. Cazibe merkezi haline gelen bölgede TOKİ'nin yaptığı konutlar kura ile satılacak

Giriş Tarihi: 6.5.2013
Geçmişte asayiş olaylarıyla sık sık gündeme gelen Altındağ'a bağlı Gültepe Mahallesi'nde, uygulanan kentsel dönüşümle mahallenin eski imajından eser kalmadı. 2006 yılında başlanan kentsel dönüşüm projesi ile bölge Başkent Ankara'ya yakışmayan, dayanıksız ve çirkin yapılardan temizlendi. Bu yapıların yerlerine depreme dayanıklı, modern konutlar inşa edildi. TOKİ'nin inşa ettiği konutlara vatandaşların yoğun ilgisi satış yöntemini de etkiledi.

564 KONUT BULUNUYOR
Çinçin olarak bilinen bölge, eski imajından kısa zamanda sıyrıldı. Bölge ev almak isteyen vatandaşlar için yatırımın merkezine dönüştü. Altındağ Belediyesi ile TOKİ'nin işbirliğiyle Gültepe'de yükselen 546 konut satışa çıkıyor. Bu konutlara çok fazla kişinin başvuruda bulunması üzerine kura ile satışlarına karar verildi.

3 FARKLI ÖDEME SEÇENEĞİ

Vatandaşlara 3 farklı ödeme kolaylığı sağlanan konutların 182'si 98 metrekare büyüklüğünde 2+1, 364'ü de 124 metrekare büyüklüğünde 3+1 olarak planlandı. Kura yöntemi ile satışı gerçekleştirilecek konutların peşin fiyatları 98 bin liradan başlıyor. Üç farklı ödeme seçeneği sunulan projede, yüzde 10 peşin 96 ay, yüzde 15 peşin 108 ay ve yüzde 25 peşin 120 ay vade ile satış gerçekleştirilecek.

TALİHLİLER HAZİRANDA AÇIKLANACAK
Konut lara başvurular 13 Mayıs- 14 Haziran 2013 günleri arasında Türkiye Halk Bankası'nın yetkili şubelerine yapılabilecek. Konutların hak sahipleri ise 22 Haziran 2013'te gerçekleştirilecek kura programı ile belirlenecek. TOKİ ve Altındağ Belediyesi işbirliğinde halk arasında "Çinçin" olarak adlandırılan Aktaş ve Gültepe bölgesinde toplam 3 bin 210 konut inşa edildi. Gültepe'de 2 bin 342 konut, Aktaş'ta 868 konut yapıldı. TOKİ Aktaş'ta, 3. etapta yapılması planlanan 358 konutun ihalesini 30 Mayıs 2013'te gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suçun merkezinden yatırımın merkezine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN