Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LÖSEV'den Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 7.5.2013
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla, tedavi gören bazı lösemili çocukların katılımıyla "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" düzenledi. Çocukların yanı sıra ailelerinin de bulunduğu katılımcılar Eymir Gölü girişinde toplanıp, "LÖSEV sen bizim her şeyimizsin" ve "Kansere dur de" sloganları eşliğinde piknik alanına yürüdü. Piknik yapan lösemili çocuklar, gönüllülerin düzenlediği çeşitli etkinliklerle eğlendi. LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Üner, lösemiye dikkat çekmek ve sağlıklı yaşam için sporu özendirmek amacıyla her yıl ülkenin dört bir yanında sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlediklerini söyledi.

MORAL VERDİLER
Etkinliğe tedavisi tamamlanmış çocukların da katıldığını belirten Üner, "Bu çocuklar, tedavisi devam eden çocuklarımıza moral veriyor, umut aşılıyor. Çocuklarımız löseminin tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu görüyor" dedi.

Ciddi sorun
Vakfın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer ise son 10 yılda 2 kat artan löseminin çok ciddi bir toplumsal sorun haline dönüştüğünü belirtti. Ezer, "Ülkemizde kanser yüzünden yılda 150 bin kişi yaşamını yitiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LÖSEV'den Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN