AVM otoparkına uyuşturucu baskını

Giriş Tarihi: 11.5.2013

Narkotik polisi, bir AVM'nin otoparkında uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye baskın düzenledi. Operasyonda 13 kişi ile birlikte 200 kilogram esrar yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen 3 aylık takibin ardından birbiriyle bağlantısı bulunan iki ayrı uyuşturucu grubu tespit edildi. İlk grubu gözaltına alan polis, ikinci gruba da İstanbul Yolu üzerinde bulunan bir Alışveriş Merkezi'nde (AVM) baskın yaptı. Şebeke elemanları polise yakalanmamak için Diyarbakır'dan getirilen 200 kilogram esrarı AVM'nin otoparkında market araçlarıyla diğer otomobile yüklerken yakalandı. İki ayrı operasyonda gözaltına alınan 13 kişi emniyette sorgulandı.

DİYARBAKIR'DAN SEVKİYAT

Başkent'te 2013 yılında düzenledikleri seri operasyonlarla 5 ayda 2 tonun üzerinde uyuşturucu madde yakalayan Narkotik polisi yeni bir operasyona daha imza attı. Polisin istihbari bilgilerden yola çıkarak 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldığı birbiriyle bağlantılı çalışan iki uyuşturucu grubunun faaliyetleri deşifre edildi. Şebekenin birinci grubunda yer alan 3 elemanı adreslere yapılan baskınlar sonucu gözaltına alınırken, ikinci grup fırsattan yararlanıp Diyarbakır'dan yüklü miktardaki uyuşturucuyu Ankara'ya getirdi.

DİKKAT ÇEKMEMEK İÇİN
Şebeke elemanlarının polis baskınlarına karşın güvenli yer olarak tercih ettiği İstanbul Yolu üzerinde bulunan bir AVM'nin otoparkında buluşma sağlandı. Polisin adım adım izini sürdüğü şebeke elemanları Diyarbakır'dan gelen lüks araçtaki uyuşturucu maddeyi sevkiyat aracına yükledikleri sırada baskın düzenlendi.

ZANLILAR ADLİYEDE
Gözaltına alınan 10 kişiyle birlikte her iki araçta 200 kilogram esrar maddesi, 66 gram eroin, 1 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Emniyette sorgulanan şebeke elemanlarının 2 milyon TL değerindeki uyuşturucu maddeyi okullarda ve eğlence mekanlarında pazarlamayı hedefledikleri saptandı. Zanlılar adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AVM otoparkına uyuşturucu baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN