Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özdebir ve Bezci ile yola devam

Giriş Tarihi: 11.5.2013

Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Ankara Sanayi Odası'nda (ATO) dün seçim heyecanı yaşandı. Salih Bezci ve Nurettin Özdebir yeniden başkan seçildi

Başkent'te dün tüm gözler Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası başkanlık seçimlerine kilitlendi. İki odada geçen hafta seçilen meclis üyesi ve komite başkanları, dün yönetim kurulu başkanı başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri, başkanlık divanı, disiplin kurulu ve TOBB genel kurul delegelerini belirledi.

Önümüz parlak ufkumuz açık
Ankara Sanayi Odası'nda (ASO) gerçekleştirilen seçimlerde 77 meclis üyesinden 75'i oy kullandı. Tek aday olarak seçimlere katılan mevcut ASO Başkanı Nurettin Özdebir, tekrar yönetim kurulu başkanı seçildi. Özdebir'in listesinde yer alan Celal Koloğlu, Mehmet Doğanlar, Seyit Ardıç, Yılmaz Kayaaslan, Fahrettin Kürklü, Bülent Bayram, Aytaç Muhittin Dinçer, Seyit Koca, Mevlüt Açıkgöz ve Musa Ertunç yönetim kurulu üyeleri olarak görev yapacak.

"TÜRKİYE'NİN YOLU AÇILDI"
Özdebir, onurlu ve mesuliyeti fazla görevi yerine getirmeye çalışacağını ifade ederek, "Türkiye'nin huzur ve barış içerisinde yolu açıldı. Türkiye'nin istikbalini çok iyi görüyorum. Zaten dünyada yaşanan bu krizle ülkemiz pozitif yönde ayrıştı. Önümüzün parlak, ufkumuzun ve yolumuzun açık olduğuna, ufak tefek taşların da zaman içinde ayıklanarak parlak ufuklara ve geleceğe doğru gideceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Yeni projeler hayata geçecek
Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) da değişiklik olmadı. Mevcut başkan Salih Bezci, 187 meclis üyesinin 108'inin oyunu alarak ikinci kez başkan oldu. Bezci'nin rakibi Mustafa Deryal'e ise 73 oy çıktı, 6 oy geçersiz sayıldı. Seçimlerin ardından ATO'nun yeni yönetim kurulu şöyle oluştu: "Turhan Yılmaz, Galip Yeşilbaş, Ferhat Ertürk, Recai Kesimal, Hıfzı Kuruşa, İbrahim Uyanık, Ayhan Atalay, Erdoğan Yıldırım, Mehmet Aypek ve Koray Güngör Şanal."

"Çalışmaya devam"
Seçimi kazanmasının ardından kısa bir açıklama yapan Bezci, sonuçların hayırlı olması dileğinde bulundu. Rakibi ile arasındaki farkın büyük olmadığını belirten Bezci, "Arkadaşlarımız iyi çalışmış, onları da tebrik ediyorum" dedi. Bundan sonraki döneme ilişkin de konuşan Bezci, yarım kalan projelerin yanı sıra yeni projeleri de hayata geçirerek Ankara için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özdebir ve Bezci ile yola devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN