Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katar Günleri ilgi gördü

Cer Modern'de gerçekleştirilen Katar Kültür Günleri'nde ülkeye özgü birçok yöresel etkinlik sunuldu. Genç kızlar Katar kınasına ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Katar'ın Ankara Büyükelçiliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işbirliğinde gerçekleştirilen "Katar Kültür Günleri", Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezi'nde sürüyor. Etkinlik alanına Ankara'da yaşayan Katarlılar'ın yanı sıra, çok sayıda Türk ziyaretçi de geldi. Ziyaretçiler, böyle bir etkinliğin Ankara'da yapılmasından mutluluk duyduklarını belirterek, Arap kültürünün Türkiye'de tanıtıldığını söyledi. Özel Arap kınalarının yakıldığı, yöresel yemeklerin pişirilip ziyaretçilere ikram edildiği etkinlik, Türkler'in de ilgisini çekti.

KINA YAKTIRDILAR

Türkiyeli genç kızlar, ellerine kına yaktırmak için adeta kuyruk oluşturdu. Katar'dan gelen Milli Katar Halay Ekibi Arap ezgileri eşliğinde yöresel halay çekti. Etkinlikte Türk ziyaretçilerin bir diğer ilgi odağı ise hat sanatı standı oldu. Ziyaretçilerin bazıları isimlerini kartonlara Arapça yazmak için sıraya girdi. Etkinlik alanına gelen Katar'ın Ankara Büyükelçisi Abdulrezzak Abdul Algani stantları gezerek, ziyaretçilerle etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katar Günleri ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN