Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akpınar'a dev rekreasyon alanı

Büyükşehir Belediyesi, yaşadığı talihsiz toprak kayması nedeniyle gündemi meşgul eden Akpınar Mahallesi'ne el attı

Giriş Tarihi: 14.5.2013
Yaşadığı talihsizliklerle gündeme gelen Akpınar Mahallesi, artık yeşil alanlarıyla konuşulacak. Akpınar'a dev rekreasyon alanı yapmaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, oluşturacağı Akpınar Parkı'yla bölgedeki heyelanı da önlemeyi amaçlıyor. Mahallenin çehresini değiştirmeyi amaçlayan belediye aynı zamanda 60 bin metrekare yeşil alanı on binlerce bitki ve ağaçlarla donatacak. Akpınar Parkı'nda yürüyüş yolları, spor ve çocuk oyun alanları, kamelyalar yer alacak. 5 bin 790 metrekarelik park alanının yanı sıra 3 bin 145 metrekarelik yeşil alanda 2 bin 645 metrekare sert zemin bulunacak. Parkın içerisinde 273 metre uzunluğunda yürüyüş parkuru, spor aletlerinin bulunacağı fitness alanı, çocuk oyun grupları ve içerisinde insanların oturup dinlenebileceği 8 adet kamelya da yer alacak.

PARK DEĞİL KOMPLEKS
Öte yandan Akpınar Mahallesi yakınlarında bulunan başka bir alana Gökkuşağı Parkı yapmaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, 15 bin 194 metrekarelik park alanının yanı sıra alana 6 bin 157 metrekare yeşil alan ve 9 bin 37 metrekare sert zemin inşa edecek. 900 metrelik yürüyüş parkura sahip olacak. Parkta futbol, basketbol ve voleybol sahaları da yer alacak. Sahaların kenarında seyirciler için tribün de yapılacak.

YEŞİLE DOYACAK
Akpınar Mahallesi'ndeki çarpık yapılaşma sonucu oluşan gecekonduların yıkımı ve gerekli hafriyat temizliği çalışmalarına hızla başlayan Büyükşehir Belediyesi, 60 bin metrekarelik dev alanı yeşil alan çalışmalarına uygun hale getirdi. Alanda şu ana kadar binlerce farklı ağaç toprakla buluştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akpınar'a dev rekreasyon alanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN