Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşitme engelliler itfaiye tatbikatında

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın uzman personeli, işitme engellilere simülasyon merkezini gezdirdi, yangın söndürme tatbikatını anlattı

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Yangın söndürmenin yanı sıra arama- kurtarma faaliyetlerinde Türkiye'nin gururu olan Ankara İtfaiyesi, Engelliler Haftası'nda işitme engellileri konuk etti. İtfaiye çalışanları bu özel günde engelli misafirlerine itfaiye çalışmaları hakkında bilgi verdi ve tatbikatlara katılmasını sağladı. Ankara İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Erdal Fırat başkanlığındaki grup, Ankara İtfaiyesi'nin çalışmalarını yerinde görme fırsatı elde etti.

"İŞARET DİLİ KULLANIYORUZ"
İşaret dili tercümanı Heves Zeynep Albay'ın tercümanlık yaptığı etkinlikte dalgıç Levent Çeri yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Çeri, Ankara İtfaiyesi Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Ekibi'nin göl ve göletlerde meydana gelen kazalara müdahale etmek amacıyla 1997 yılında kurulduğunu söyledi. Çeri, su altında işaret dili kullandıklarını belirterek, bunu uygulamalı olarak gösterdi.

EĞİTİM LABİRENTİ
İşitme engelliler daha sonra itfaiyecilerin eğitim labirentini gördü. İtfaiyecilere dar ve kapalı alanda, karanlıkta yaşamayı, çalışmayı, mücadele etmeyi uygulamalı olarak göstermek için kurulan Ankara İtfaiyesi Eğitim Merkezi'nde yanmaz nomeks itfaiye elbisesi giyen engelliler, burada labirente girdi ve itfaiyecilerin yangın sırasında yaşadıkları sorunları bire bir deneyimlemiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşitme engelliler itfaiye tatbikatında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN