Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marş ve türküler birlikte söylenecek

Anadolu'dan gelen onlarca koronun katılımıyla oluşturulan Cumhuriyet Korosu, yarın Anıtpark'ta vereceği konserde marş ve türküler seslendirecek

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Ankara'daki beş farklı sivil toplum örgütünün "Cumhuriyetin Temeli Kültürdür" temasıyla ekim ayında düzenlediği Cumhuriyet Korosu Konserleri, bu yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı arefesinde de gerçekleştirilecekb Anadolu'nun farklı şehirlerinden gelerek Anıtpark'ta toplanacak onlarca koro yarın yine hep bir ağızdan başta İstiklal Marşı olmak üzere Ankara, Gençlik, Sakarya ve 10. Yıl gibi marşlarla birlikte sevilen türküleri seslendirecek.

300 KORO KATILIYOR

Devlet Tiyatrosu Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı, (TOBAV) Sevda- Cenap And Müzik Vakfı, Allegria Korosu, Kavaklıderem Derneği ve Müzik Eğitimcileri Derneği'nin (MUZED) katkılarıyla düzenlenecek Cumhuriyet Korosu Konseri, 18 Mayıs saat 12.00'de Anıtpark'ta başlayacak. İbrahim Yazıcı şefliğindeki konsere katılacak korolar arasında geçtiğimiz günlerde Nilüfer'le aynı sahneyi paylaşan Farkındalık Korosu da yer alacak. Cumhuriyet Korosu beşinci yılında, Türkiye'nin dört bir yanından 300'e yakın profesyonel ve amatör koronun yanında halkın da katılımıyla yaklaşık 15 bin üyeye ulaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marş ve türküler birlikte söylenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN