Sokaklar kırmızı beyaza büründü

Giriş Tarihi: 20.5.2013

New York'ta düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü'ne onbinlerce kişi katıldı. Yürüyüşün gerçekleştiği sokaklar kırmızı-beyaza büründü

Özgürlükler ülkesi Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Türk Günü Yürüyüşü büyük coşkuya sahne oldu. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Spor ve Gençlik Bayramı heyecanıyla daha da anlamlı olan yürüyüş Manhattan'da 56. Cadde ile Madison Bulvarı köşesinde başlayarak, Dag Hammarskjold Parkı'nda sona erdi. Yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki kortejde, TADF'ye bağlı dernekler ile Türkiye'den gelen ekipler hazır bulundu. Etkinlikte Amerikan derneklerinden dans ve müzik grupları da gösteri yaptı.

DAMGASINI VURDU
Amerika Birleşik Devletleri'nin finans merkezi New York'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Türk Günü Yürüyüşü" etkinliklerine Ankara damgasını vurdu. ABD'nin New York şehrinde Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından düzenlenen Türk Günü Yürüyüş ve Festivali on binlerce Türk'ün katılımıyla coşkuyla kutlandı. Yürüyüşün gerçekleştiği sokaklar Türk bayraklarıyla kırmızı beyaza büründü.

Gala gecesi yapıldı
Bu yıl 32.'si düzenlenen ve üç gün süren Türk Günü Yürüyüşü'ne, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve bürokratlarından oluşan heyet ve kültür grubu FOMGET katıldı. Başkent Ankara, etkinliklere verdiği katkı ile ayrıcalığını bir kez daha gösterdi. FOMGET Halk Oyunları Topluluğu'nun sergilediği danslar ise büyük ilgi gördü. Etkinliklerin ilk gününde Wall Street'te Bayrak Çekme Töreni düzenlendi. İkinci gün katılımcılar Gala Gecesi'nde bir araya geldi. Üçüncü gün ise ülkenin birçok bölgesinden ve Türkiye'den gelen vatandaşların katılımıyla Madison Bulvarı'nda yürüyüş gerçekleşti.

İLGİ BÜYÜK OLDU
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekilleri ile Kuzey Kıbrıs Başbakanı İrsen Küçük, Azerbaycan milletvekilleri, Türk Amerikan Dernekleri Temsilcileri yürüyüşün ön sıralarında yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokaklar kırmızı beyaza büründü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN