Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzin KIRSAÇLIOĞLU: Düğün öncesi diş bakımı şart

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Yeni evlenecek çiftleri düğün öncesi "O gün nasıl görüneceğim" diye bir telaş alır. Cilt, saç bakımları yapılır. Diyet programı uygulanır. Her şey ama her şey o gün daha güzel görünmek içindir.
Peki dişlerr?.. Sizi ve kişiliğinizi yansıtan dişleriniz emin olun ki düğün fotoğraflarının vazgeçilmezidir. Beyaz, bembeyaz gülümseme. Sadece gelin adayı için değil, damat adaylarının da gülümsemesi çok güzel olmalı. Çünkü gelin adaylarının yanında damadın da bakımlı görünmesi, dişlerinin beyaz ve temiz olması gerekir. Bazen basit bir diş taşı temizliği, diş parlatılması bile sizin ihtiyacınızı karşılar. Sarı, sigara lekelenmelerine sahip dişler bir damat adayını düğün fotoğraflarında oldukça bakımsız gösterir. Bu nedenle düğün öncesi bir dişhekimine görünüp, acilen dişlerinize bakım yaptırın. Sadece bakımla kalmayın dişlerinizin görüntüsünden memnun değilseniz, son dakika faydalanabileceğiniz çözümlerden de yararlanın.

Bu çözümler neler?
DİŞ BEYAZLATMA
Ev tipi, ofis tipi beyazlatmalar, lazerle diş beyazlatma… Bütün bu yöntemlerin amacı kişinin daha beyaz bir diş görüntüsüne kavuşmasını sağlamaktır. Sigara lekelenmesi özellikle damat adaylarında çirkin ve bakımsız bir görüntüye neden olur. Gelin adayında ise sigara renklenmesi asla istenen bir görüntü değildir. Bu nedenle düğün öncesinde fotoğraflarda rahat rahat gülümsemek için mutlaka TEMİZ bir diş görüntüsüne sahip olunmalıdır.

BONDİNG TEKNİĞİ -Dişlerin arasındaki aralıklar
-Dişlerin hafif çapraşıklıkları
-Dişlerin ucundaki kırıklar
-Çok kısa ve pasif bir görünüme sahip, gülümseme anında görünmeyen dişler -Alt dişlerin arasında aralıklar sonucu bakımsız bir görünüme sahip dişler Diş dokusundan herhangi bir kesim yapılmadan Kompozit ile restore edilebilir. Bu tekniğe Bonding tekniği veya Kompozit Laminete diyoruz.

PEMBE ESTETİK
Dişeti seviyelerinin ayarlanması. Dişetlerinin kızarık ve iltihaplı görüntüsü ve düzensizliğini düzeltmek için öncelikle diş taşı temizlenmesi daha sonra lazerle dişeti seviyesi ayarlanması yapılabilir. Diş eti seviyesindeki düzensizlikler, dişler kadar gülümsemeyi etkiler. Gülümseme esnasında dişler kadar diş etleri de görünümde önemli rol oynar. Çok fazla görülmesi, hiç gözükmemesi veya düzensizliği, istenmeyen görüntü oluşturur. Dişi saran diş eti iki kısımdan oluşur.
Yapışık Diş Eti: Bu kemiğe yapışık olan diş eti kısmıdır.
Serbest Diş Eti: Dişin boyun kısmında yer alan aynı tırnağımızın çıkış yerinde yer alan et gibi kemiğe yapışık olmayan diş etidir. Diş eti düzenlemesi bu kısımda yapılır. Bu işlem diş eti manikürü diye de adlandırılır. Her üç tedavi yöntemi ve diğer yöntemler hep mutlu bir evliliğin başlangıcında sizi daha güzel bir gülümsemeye kavuşturmak için diş hekiminizin size uygulayacağı yöntemlerdir. Her şey mutlu bir gülümsemeyle başlasın yüzünüzden gülümsemeniz hiç eksik olmasın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzin KIRSAÇLIOĞLU: Düğün öncesi diş bakımı şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN