Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serinlemek için göle girmeyin

Giriş Tarihi: 22.5.2013

İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Kurtarma Ekibi, artan sıcaklarda serinlemek amacıyla baraj, göl, gölet, akarsu ve su birikintilerine girilmemesi için uyardı

Başkent'te her yaz onlarca kişinin serinlemek amacıyla girdiği suda boğularak öldüğünü hatırlatan itfaiye dalgıçları, vatandaşlara uyarıda bulundu. Geçen yıl Ankara'da kontrolsüz sularda çoğunluğu çocuk olan 19 kişinin cesedini çıkardıklarını hatırlatan ekipler, bu tür olumsuzluklara karşı vatandaşları suya girmemeleri konusunda uyardı.

"VELİLER DİKKATLİ OLMALI"
İtfaiye Dairesi Başkanlığı Su Altı Kurtarma Ekibi yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ankara'daki baraj, göl ve göletlerin yapılan zemin incelemesi sonucunda girilmesi için uygun değil. Söz konusu sular profesyonel yüzücüler için bile tehlike taşıyor. Özellikle bu mevsimde çocuklar su birikintilerine girme eğilimi gösteriyor. Anne-babalara önemli görev düşüyor. Tüm veliler çocuklarına titizlikle sahip çıkmalı."

"HAVUZLAR DA TEHLİKELİ"
İtfaiye ekipleri Ankara'nın birçok yerinde bulunan süs havuzlarına da zaman zaman çocukların serinlemek ve oyun amacıyla girdiğine dikkat çekti. Bu havuzların hem kirlilik açısından hem de elektrik donanımında meydana gelebilecek muhtemel bir elektrik kaçağı riskiyle istenmeyen sonuçlara neden olabileceğini hatırlatan ekipler, dikkatli olunmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serinlemek için göle girmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN