Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ALİ ÖCAL: Amatörlerin feryadı

Giriş Tarihi: 23.5.2013
Saha yetersizliği nedeniyle Amatör Futbol organizasyonda çok büyük sıkıntılar yaşanıyor. Geçtiğimiz yılın ağustos ayında start alan mücadelede 2012-2013 sezonun en iyimser tahminle önümüzdeki ayın sonunda bitirilmesi planlıyor. Liglerin bitimiyle nefes bile almadan yeni sezon başlayacak. Bizi bu sayfalardan takip edenler ilimizin en büyük spor organizasyonu "Amatör Futbol"a olan hassasiyetimizi çok iyi bilir. Bu alandaki sorunları sürekli gündemde tutmaya çok büyük özen gösteriyoruz.
Tüm iyi niyetli çabalara rağmen Ankaralı amatörlerin tesis isyanını bir türlü çözüme kavuşturamadık. Ankara'nın iddiasına ve konumuna yakışmayan problemlerin giderilmesi için amatörlerin feryatlarını bir türlü yetkilere duyuramıyoruz.
Amatör futbolun icracıları başkent kimliğine yakışmayan bir mağduriyeti içindeler. Saha yetersizliği nedeniyle maçlar sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp, gece kararıncaya kadar sürüyor. Haftanın her günü oynanan maçlarla sezon tamamlanmaya çalışılıyor. Bu durum çalışan ve öğrenim hayatını sürdüren futbolcuları çok zor durumda bırakıyor. Takımlar antrenman yapacak saha bulmadıkları için maçlara hiçbir hazırlık yapmadan çıkıyorlar

UYKULARI KAÇIYOR

Artık Başkent'in amatörlerini bu ayıptan kurtarmak lazım. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Kandazoğlu bu sorunu çözmek için çok büyük çaba harcıyor. Valimizin, belediye başkanlarımızın Spor Genel Müdürü'nün nerede ise kapısında nöbet tutuyor. Sanki yılların ihmalinin tek sorumlusuymuş gibi büyük bir üzüntü içinde.
Geceleri uykuları kaçıyor. Artık bu sorunu ciddi bir şekilde masaya yatırmanın zamanı gelmedi mi? Amatör spor ve sporculara çok büyük muhabbeti ve desteği olan Ankara Valimiz Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başta olmak üzere kentimizin spor alanındaki yetkileri bu sorunu çözmeli. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu kente gösterdiği duyarsızlığı inanın anlamakta zorlanıyorum. Çağdaş bir Başkent olma yolunda hızla ilerleyen Ankara'nın amatör futbolundaki sorunları kimse hafife almasın.
Kent verilerine göre eldeki tesislerin kullanımında da büyük sıkıntı yaşanıyor. Yerel yönetimlerin, kamu kurumlarının, üniversitelerin, özel sektörün, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün elindeki tesislerin envanteri çıkarılıp acil tedbirler alınmalı. 2013-2014 sezonunda sıkıntılar, iyi bir planlamayla bir nebze de olsa hafifleyebilir. Son sözüm amatörlere... "Kendisine sahip çıkmayana kimse sahip çıkmıyor." Bunu unutmayın. Sorunlarınıza birbirinize sahip çıkın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ALİ ÖCAL: Amatörlerin feryadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN