Hakkı Amca 'ev'ine kavuştu

Arsasının üzerinde gecekondular bulunduğu için bir türlü ev sahibi olamayan Hakkı Tekeş, Altındağ Belediyesi sayesinde 67 yaşında 'ev'lendi

Giriş Tarihi: 23.5.2013
Altındağ Belediyesi, 30 yıllık mülkiyet sorununu çözerek bir ailenin daha yüzünü güldürdü. Doğantepe Mahallesi'nde 208 metrekarelik arsasında gecekondu bulunduğu için ev sahibi olamayan 67 yaşındaki Hakkı Tekeş, Altındağ Belediyesi sayesinde tapusuna ve yeni evinin anahtarına kavuştu. Tapusunu ve anahtarını Altındağ Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nden alan Tekeş, "Belediye sayesinde bir evimiz oldu. Bana bugünleri gösteren herkese teşekkür ederim" dedi.

"ÇOK BEĞENDİM"
Doğantepe Mahallesi'nde 1978 yılında arsa satın alan Tekeş, yaşadığı süreci şöyle anlattı: "Arsanın üzeri gecekondularla kaplı. 35 yıl boyunca arsayı ne alabildim ne de satıp bir ev sahibi olabildim. Altındağ Belediyesi'nin başlattığı değişim ve dönüşüm çalışmaları sayesinde 35 yıl sonra evime kavuştum" dedi. Arsanın karşılığında kendisine verilen daireyi gezen ve çok beğenen Hakkı Tekeş, "Artık eşimle beraber ömrümün kalanını huzur ve rahat içinde geçireceğim. Hiç hayal edemeyeceğimiz kadar güzel bir evimiz oldu. Cadde üzerinde, tüm gün güneşli ve çok ferah bir daire… Eşim de mutfağı çok sevdi. En kısa sürede taşınmayı düşünüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkı Amca 'ev'ine kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN