Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağdaş eylem!

Kurtuluş Metro İstasyonu'ndaki 'öpüşme eylemi'nde iki erkeğin öpüşmesi dikkat çekti. Eylemde bir kişi bıçaklandı

Giriş Tarihi: 27.5.2013 ABONE OL
Başkent Ankara'da yaşanan 'öpüşme eylemi'ne çağdaşlık damgasını vurdu. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök tarafından soru önergesiyle gündeme gelen ve büyüyen Kurtuluş Metro İstasyonu'ndaki 'ahlak anonsu'nu protesto etmek isteyen 150 kişi Kurtuluş'ta buluştu. Anonsa birbirleriyle öpüşerek tepki gösteren kişileri çevredeki vatandaşlar ilgiyle izledi. Eylemde iki erkeğin öpüşmesi tepkilere neden oldu. Soru önergesi vererek konuyu gündeme getiren Gök'ün eyleme katılmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Çevredeki bazı vatandaşlar ise yapılan eylemi yersiz bulduklarını belirtti. Umuma açık yerlerde öpüşmeyi hoş karşılamayan vatandaşlar, "Herkes birbirinin özel hayatına saygı duymalı ve karşılıklı hassasiyetler dikkate alınarak hareket edilmeli" diye konuştu. Vatandaşlar, "Metro kamusal bir alan. Herkes istediği gibi davranamaz" diyerek eylemcileri eleştirdi.

Gök katılmadı
Eylemde dikkat çeken en önemli konulardan biri ise konuyu soru önergesi vererek Meclis'e taşıyan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök oldu. Gök, önerge vermesine rağmen Kurtuluş Metro İstasyonu'nda düzenlenen eyleme katılmadı. Konuyla ilgili görüşlerini almak istediğimiz Gök'e telefonla ulaşamadık.

Yaralı kişi hastaneye kaldırıldı
Kurtuluş İstasyonu önünde saat 18.30'da başlayan eyleme yaklaşık 150 kişi katıldı. Metro istasyonlarının giriş ve çıkışları ile belirli noktalarda polis, zabıta ekipleri ve özel güvenlikçiler önlem aldı. Polis olası bir gerginliğe karşı iki grup arasında etten duvar ördü. Eylemcileri bir grup protesto etti. Grupların dağılması sırasında öpüşme eylemine katılan bir kişi üç kişinin bıçaklı ve tekmeli saldırısına uğradı. Yaralanan eylemci ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çağdaş eylem!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA