Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın yürekli Gökhan

Geçen yıl dolmuşunda 95 bin TL değerindeki çantayı bulup sahibine teslim eden şoför Gökhan Gülyurt, bu kez de 65 yaşındaki yolcunun hayatını kurtardı

Sincan Şoförler Odası'na bağlı Sincan- OSTİM hattında çalışan Gökhan Gülyurt, geçen yıl dolmuşunda bulduğu ve içinde 42 bin TL nakit para, 40 bin TL'lik altın ve 4 bin 800 euro'luk çantayı sahibine teslim ederek insanlık örneği sergilemişti. Bu yıl ise 28 Mayıs'ta aracına binen 65 yaşındaki Hatice Durdal'ın kalp krizi geçirdiğini gören Gülyurt, dolmuşu hastaneye götürerek hayat kurtardı.

CANINI KURTARDI
"06 J 1484" plakalı aracın sahibi olan Gökhan Gülyurt, insanlık dersi vermeye devam ediyor. Daha önce dolmuşunda bulduğu 95 bin TL değerindeki çantayı eksiksiz olarak sahibine teslim eden hatta ödül olarak kendisine takdim edilen 5 bin TL'yi dahi kabul etmeyen Gülyurt, bu kez de kalp krizi geçiren 65 yaşındaki yolcusunun canını kurtardı.

FATURA PARASINI VERDİ

Yolculuk sırasında kalp krizi geçiren 65 yaşındaki Hatice Durdal'ı içinde yolcularla birlikte Yenimahalle Devlet Hastanesi'ne yetiştiren Gülyurt, daha sonra ise yaşlı kadının İstanbul'daki oğlunun durumdan haberdar olmasını sağladı. Kalp krizi geçiren Durdal'a yapılan müdahalenin ardından bir ihtiyacı olup olmadığını soran Gülyurt, yol parasının olmadığını öğrendiği kadına elektrik faturasını ödemek için ayırdığı paradan 50 TL verdi.

TEŞEKKÜR ETTİLER
Yaşananların ardından Hatice Durdal'ın İstanbul'da ikamet eden oğlunun, ALO 153 Büyükşehir Belediyesi hattını arayarak teşekkür etmesiyle ortaya çıkan olay, 'İnsanlık ölmemiş' dedirtti. Sincan Şoförler Odası ise Gökhan Gülyurt'a örnek davranışlarından teşekkür ederek kendisini Cumhuriyet altını ve plaketle ödüllendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın yürekli Gökhan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN