Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiçek kent Ankara

Giriş Tarihi: 2.6.2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Başkent'i 20 milyon çiçekle donatıyoruz. Marka şehir Ankara, parklarında boy gösteren rengarenk çiçekleriyle her mevsimi ayrı bir güzellikle karşılıyor" dedi

"Marka şehir Ankara", park ve prestij yeşil alanlarında boy gösteren rengarenk çiçekleriyle her mevsimi ayrı bir "çiçek kent" güzelliğiyle karşılıyor. Değişik konularda gerçekleştirdiği projelerle Ankara'yı marka kent statüsüne ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, geçen yıllardaki tecrübesinden de yararlanarak bu yıl Başkent'i rekor sayıda çiçekle donatıyor. Karasal iklimin ortasında yer alan ve bozkır bir kent olarak bilinen Ankara, Büyükşehir Belediyesi'nin 20 yıla ulaşan planlı çalışması sonucu Avrupa standartlarının üzerinde yeşil alana sahip bir Başkent konumuna ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Başkent'i, dört bir yanında başlatılan çiçek dikme seferberliğiyle değişik türden 20 milyon çiçekle donatıyoruz" dedi. Bu yıl da Ankara'yı güzelleştirip, Çiçek Kent konumuna getirmek için Başkent'in dev rekreasyon alanlarına, parklarına, ana arterlerine, bulvar ve caddelerindeki yan bantlara, yeşil alanlarına, kavşak ve göbeklere, refüjlere, muhtelif cins ve türlerdeki bahçe çiçeklerinin dikildiğini anlatan Gökçek, 10 milyon yazlık çiçeği toprakla buluşturacaklarını belirtti.

ONLARCA FARKLI TÜR VAR
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, yaz aylarında Çuha Çiçeği, Ateş Çiçeği, Vapur Dumanı, Kadife, Begonya, Sardunya, Cam Güzeli, Horoz İbiği, Yıldız Çiçeği, Kaz Ayağı, Şakayık, İpek çiçeği, Petunya, Güneş Şapkası, Mine türlerindeki çiçeklerle yapılan çevre düzenlemeleriyle Ankara'yı farklı bir güzelliğe büründürüyor. Lale, nergiz ve sümbül çiçekleri ise toprakla buluştuktan sonra bulvarları, caddeleri ve meydanları süslüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek kent Ankara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN