Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu nasıl hak arama

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gezi Parkı eylemlerinde 17 otobüsün tahrip edildiğini anlatarak "Bu nasıl hak arama" dedi

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Taksim Gezi Parkı olaylarının Ankara'ya sıçramasıyla kentin dört bir yanında süren eylemlerde Büyükşehir Belediyesi'ne ait 17 yolcu otobüsü tahrip oldu. Otobüslerden 6'sı kullanılamaz hale geldi. 40'tan fazla otobüs durağının hasar gördüğü eylemde BELSO'ya ait 6 araç da yakıldı. 74 reklam panosunun kırıldığı eylemde banka ATM'leri ile esnafın camı, çerçevesi zarar gördü. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise olaylarda çevreye ve insanlara zarar veren eylemcileri sert şekilde eleştirdi. Twitter'dan açıklamalarda bulunan Gökçek, gruplara tepki gösterdi.

"VATAN HAİNLİĞİ"
Gökçek, "Ağaç dediniz, Ankara ve İstanbul'da ağaçları kökünden söktünüz. Bu vatan hainliği değil mi? Ankara'da otobüslerimizi tahrip ettiniz. Kamu malına zarar vermek ahlaksızlık değil mi? Hakkınısı böyle bir arıyorsunuz" diye sordu.

SİZ KENTİN KATİLİSİNİZ
Eylemcilerin 'kent katili' olduğunu ifade eden Gökçek, şöyle konuştu: "Ne istediniz Zafer Çarşısı'nın önünde belediye çalışanlarından? Hizmet vermeleri size battı mı? Kaldırımları yerinden söktünüz. Size hain denilmez de ne denir? Vatandaşın camlarından, çerçevelerinden ne istediniz? Derdi ekmek olan esnafa zulmünüzün adı halkçılık mı? Ne istediniz bankaların ATM'lerinden? Bu düşmanlık niye?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl hak arama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN