Bosna'da 'Dört Kuşak' sergisi

Giriş Tarihi: 4.6.2013

Hacettepe Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği "Hacettepe Üniversitesi Avrupa'da II: Dört Kuşak Çağdaş Türk Sanatı" sergisi Bosna'da açıldı

İlki Hacettepe Üniversitesi'nin 45. kuruluş yılı dolayısıyla geçtiğimiz yıl Brüksel'de gerçekleşen "Hacettepe Avrupa'da" başlıklı resim sergisinin ikincisi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve Hacettepe Üniversitesi ortak organizasyonuyla Boşnak Enstitüsü sergi salonunda görücüye çıktı. "Hacettepe Üniversitesi Avrupa'da II: Dört Kuşak Çağdaş Türk Sanatı" adını taşıyan sergi, 21 Haziran'a kadar açık kalacak.

39 ESER VAR

Açılışını Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi ve Saraybosna Belediye Başkanı'nın yaptığı sergide, Hacettepe Üniversitesi koleksiyonu ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi ve öğrencilerinin 39 eseri sergileniyor. Eserler arasında resim, heykel ve seramik çalışmalar yer alıyor.

BAŞKA ÜLKELERE TAŞINACAK
Hacetepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, serginin uluslararasılaşma stratejisinin bir ayağı olarak gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Sanat eserlerinin asıl değeri paylaşıldıkça artacaktır. Bu etkinliği gerçekleştirmekten büyük gurur duyuyorum" dedi. "Hacettepe Avrupa'da" sergisinin yakın zamanda farklı içerikle Viyana, Londra ve Paris öncelikli olmak üzere, Avrupa'nın önemli kentlerinde, saygın sanat galerinde gerçekleşmesi öngörülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bosna'da 'Dört Kuşak' sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN