Gazili öğrencilerinden köylere kitap hediyesi

Giriş Tarihi: 4.6.2013

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri "Kitaplarla Destek Kampanyası" adı altında topladıkları kitapları köy okullarına gönderiyor

Gazi Üniversitesi (GÜ) Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinden Hüsne Alıcı, Özlem Berk, Ayşe Ceylan Şimşek, Ramazan Gül ve Aziz Koçoğlu, Kitap Toplama Kampanyası başlattı. "Toplasak o kitapları buradan köye yol olur" sloganı ile başlattıkları kampanya hakkında konuşan Hüsne Alıcı, kitapları ihtiyacı olan köy okullarına göndereceklerini söyledi.

YETERLİ DUYARLILIK YOK

Gazi Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile görüştüklerini, tasarladıkları afişlerin basımını Öğrenci Konseyi'nin üstlendiğini belirten Alıcı, "Kolileri kendi imkanlarımızla hazırladık ve çeşitli fakültelere götürdük. Ancak beklediğimiz duyarlılığı göremedik. Bunun için dışarıdan kitap desteği alıyoruz. Aslında her öğrenci çantasına bir kitap koyup getirse koliler dolar" diye konuştu.

"KİTAPÇILARA BAŞVURACAĞIZ"
Kitapların kapsamını geniş tuttuklarını ve roman, hikaye, ansiklopedi, test kitabı gibi her türden eseri kabul ettiklerini de kaydeden Alıcı, "Beklediğimiz kitapları toplayamadığımız takdirde kitapçılara başvuracağız. Van'a gönderilecek kitaplarla Ramazan Gül, Kahramanmaraş'a gönderilecek kitaplar ile de ben ilgileneceğim" şeklinde konuştu.

KÜTÜPHANE KÖMÜRLÜK OLMUŞ
Lise öğrencilerinden de destek aldıklarını kaydeden Ramazan Gül ise şunları söyledi: "Kitap yollayacağımız okullardan biri de Van'da. Okulun kütüphanesinde kitap olmadığı için kömürlük olarak kullanılıyor. Kolileri okullara göndermek için araç bulamadık. Bu yüzden kendi imkanlarımızla özel araç tahsis edeceğiz."

GAZİ'YE MODERN DANIŞMA MERKEZİ
Gazi Üniversitesi Öğrenci Danışma Merkezi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na bağlı olarak daha modern bir mekanda hizmet vermeye başladı. Öğrenci Danışma Merkezi, üniversite içerisinde öğrencilerin yaşadığı sıkıntılara çözüm üretmek ve öğrencilere sosyal danışmanlık, psikolojik yardım gibi konularda destek sunmayı amaçlıyor. Merkezde, Merkez Müdürü, Sosyal Hizmet Uzmanı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uzmanı görev yapıyor.

'ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ'
Merkez hakkında bilgi veren Öğrenci Danışma Merkezi Müdürü Emine Sözer, merkezin amaçlarını şu şekilde sıraladı: "Üniversitemiz öğrencilerinin sağlıklı, nitelikli, başarılı ve çağdaş bireyler olarak yetişebilmeleri için öğrencileri destekleyici çalışmalarda bulunuyoruz. Öğrencilerimizin psikolojik, sosyal, akademik ve kültürel alanlardaki sorunlarını belirlemek, bu sorunlara rasyonel çözümler üretmek ve potansiyellerini gerçekleştirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz."

MERKEZDE ÇALIŞABİLECEKLER

Sözer, "Merkez yeni açıldığı için birçok öğrenci haberdar değil. Ancak birkaç yıl içinde çok aktif olacağını tahmin ediyorum. Bize gelen sorular okul problemlerinin çözümü konusunda, burs, çalışma talebi üzerine oluyor. Görevimiz bu tür sorunları da gereken yerlere iletmektir. Öğrenci arkadaşlarımız da gönüllülük esasına göre bize yardımcı olmak için çalışacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazili öğrencilerinden köylere kitap hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN