Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözleme ve Ayran Festivali

Mamak Belediyesi'nin gelenekselleştirdiği Kutludüğün Gözleme ve Ayran Festivali'nin dördüncüsü büyük bir coşkuyla gerçekleşti

Giriş Tarihi: 4.6.2013
Başkent Ankara, "Kutludüğün Gözleme ve Ayran Festivali"ne ev sahipliği yaptı. Festival için bir araya gelen Kutludüğünlü kadınlar, sabahın erken saatinden itibaren gözleme açmaya başladı. Binlerce gözlemenin yapılıp ücretsiz dağıtıldığı etkinlik, şiddetle esen rüzgara rağmen büyük bir coşkuyla devam etti. Festivale Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün yanı sıra AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Mamak Belediyesi Meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.

Oyun havalarıyla coştular
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kutludüğünlüler'e imar sorununun tamamen çözülme aşamasına geldiğinin müjdesini verdi. Akgül, "Kutludüğün'de asfalt çalışmalarını yüzde 90 oranında tamamladık. Kutludüğün Aile Merkezi'ne yoğun bir talebin olduğunu biliyoruz" dedi. Mamak Belediyesi Halk Oyunları Seğmen Ekibi'nin gösterileriyle başlayan festivalde Mamak Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanı Ali Toprak, oyun havalarının sevilen sanatçısı Ankaralı Yasin sahne aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözleme ve Ayran Festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN