Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yetersin onlara güzel Ankara'

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre geçen yıl en çok göç alan 2. şehir olan Başkent'e yurdun dört bir yanından 160 bin kişi daha yerleşti

Giriş Tarihi: 4.6.2013
Başkent, Türkiye'nin en çok göç alan 2. şehri oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye'de geçen yıl şehir değiştiren 2 milyon 317 bin 814 kişiden 160 bin 235'i yeni yaşam yeri olarak Ankara'yı tercih etti. Ancak Ankara'da yaşayan 137 bin 834 kişi ise başka şehirlere göç ederek yaşamını başka bir şehirde sürdürmeyi planladı.

İKİNCİ SIRADA YER ALDI
75.6 milyonluk Türkiye'de geçen yıl toplam 2 milyon 317 bin 814 kişi bir şehirden başka bir şehre göç etti. Göç alan iller arasında ekonomik gelişmişliği daha yüksek olan büyükşehirler başı çekerken, sayısal olarak göç alan şehirlerin başında her zaman olduğu gibi İstanbul yer aldı. İstanbul'u Ankara, İzmir ve Antalya izledi.

GÖÇ HIZI YÜZDE 4.52

5 milyona yaklaşan nüfusuyla dikkat çeken Ankara'ya geçen yıl 160 bin 235 kişi yerleşti. Göç hızı yüzde 4.52 olarak belirlenen Başkent'ten göç edenler de oldu. Ankara'da yaşayan 137 bin 834 kişi çeşitli sebeplerle başka şehirlerde hayatını sürdürdü. Bölgeler bazında bakıldığında ise en fazla göç alan bölge Batı Anadolu, en fazla göç veren bölge ise Karadeniz oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yetersin onlara güzel Ankara'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN