Esnaf 'eyvah' dedi

Başkent'te süren Gezi Parkı eylemleri, esnafa büyük darbe vurdu. ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, özellikle Kızılay'daki esnafın günlerdir siftah bile yapamadığını söyledi

Gezi Parkı eylemleri nedeniyle marjinal gruplar ile polis arasında yaşanan olaylardan en büyük zararı esnaf gördü. Başkent esnafı, polisin sıktığı biber gazı yüzünden müşterilerini kaybetti. Marjinal grupların yaptığı yıkımlar nedeniyle de milyonlarca lira zarar oluştu. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner ise yaşananları dile getirdi.

"KUŞKU İÇERİSİNDEYİZ"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü'nde bir görüşme yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yurda yayılan Gezi Parkı olaylarıyla ilgili esnaf ve sanatkarların sorunlarını Cumhurbaşkanı Gül'e aktardıklarını belirterek, "Bir taraftan gaz sıkılıyor, bir taraftan müşteri gelmiyor. Türkiye genelinde bu sorunun yaşandığını ve giderek yaygınlaştığını, kuşku içerisinde olduğumuzu ilettim" dedi. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Kızılay ve çevresinde maksadını aşan eylemler için "Esnafa, vatandaşa ve devlete zarar veren protesto gösterilerini ve eylemcileri kınıyoruz. Bu protestolar ve eylemler artık bitmeli. Bu tür eylemler aslınrda Kızılay'da hiç yapılmamalı" dedi.

'HERKES ZARAR GÖRÜYOR'
Yiğiner eylemlerin artık bitmesi gerektiğini anlataak, "Kızılay'ın normalde protesto ve eylemlere kapatılması lazım. Esnaf ve vatandaş ne işine gidebiliyor ne de evine. Tam bir kaos ortamı yaşanıyor. Bu olaylardan herkes zarar görüyor. Bu işin galibi ve kazananı yok. Protesto bahanesiyle ortalığı ateşe verenler, yakıp yıkanlar polise, dükkanlara, otomobillere saldıranlar bu şekilde davranarak netice alamaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf 'eyvah' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN