Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narkotikte seferberlik

Giriş Tarihi: 7.6.2013

Polis, eğlence mekanlarını hedef alan uyuşturucu şebekelerine göz açtırmıyor

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri bir dizi operasyona imza attı. Yapılan seri operasyonlar sonucunda 2013'ün ilk 5 ayında 3 tona yakın esrar maddesi ele geçiren ekipler, ayrıca yaklaşık 100 ecstasy hap ile kokain ve eroin de yakaladı. Ekipler özellikle yazın hareketlenen eğlence hayatını hedef alan zehir tacirlerine yönelik tedbirlerini sıklaştırdı.

TAKİBE ALDI

Başkent'te bir yandan günlerdir süren Gezi Parkı'na destek eylemlerinde görevli olan polis diğer yandan yazı fırsata dönüştürmek isteyen uyuşturucu şebekelerini takibe aldı. 5 ayda teknik ve fiziki takiple gerçekleştirilen 40'ı aşkın narkotik operasyonunda yüzlerce kişiyi gözaltına alıp tonlarca uyuşturucu yakalayan ekiplerin en büyük yardımcıları ise dedektör kökepler "Bena" ve "Karis" oldu. Polisin bu 5 ayda yakaladığı başarıyı sürdürmek için yaz seferberliği başlattığı öğrenildi.

DEDEKTÖR KÖPEKLER DE KATILIYOR
Tacirlerin uyuşturucu sevkiyatında kullandıkları güzergahlarda kentin giriş ve çıkış noktalarında durdurulan otobüs, kamyon, otomobil gibi araçlarda eğitimli dedektör köpekler eşliğinde arama ve tarama faaliyetleri başlatıldı.

ŞEBEKENİN HEDEFİ EĞLENCE MEKANLARI
Başkent'e Van, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Hatay ve İstanbul üzerinden esrar ağırlıkta olmak üzere getirilen uyuşturucu maddelerinin okul önlerinde, üniversite şenliklerinde, gazino, bar ve pavyon gibi eğlence mekanlarında pazarlamayı hedefleyen zehir tacirlerine yönelik çalışma başlatıldı. Polis, geçmişte uyuşturucu suçlarından sabıkası bulunan ve aktif olarak bunu yapmak isteyenleri tek tek belirledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narkotikte seferberlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN