Okuma-yazma öğrendiler

Giriş Tarihi: 8.6.2013

Altındağ Belediyesi'nin 2006 yılından bu yana uyguladığı okuma-yazma kurslarından 6 bin 500 kişi faydalandı

Bugüne kadar çeşitli sebeplerle okuma yazma öğrenemeyen kadınlar, yaşlarının ilerlemesine rağmen herkese örnek oldu. Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri'nde açılan kurslara katılan kadınlar, azmederek okuma yazmayı öğrendi. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise kadınlara sertifikalarını vererek, "Bugün sertifikalarınızı alıyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyorum. Okuma yazma bilmiyorum diye sakın üzülmeyin, utanmayın" dedi.

TÖREN DÜZENLENDİ

Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törene, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türker, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve Altındağ Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Remzi Demiroğlu da katıldı. 24 farklı mahallede açılan kurs sayesinde 2006 yılından bu yana 6 bin 500 kişi okuma yazma öğrendi.

YAZDIĞI ŞİİRİ TÖRENDE OKUDU
Törende konuşan Başkan Tiryaki, Altındağ'daki kültürel ve sosyal seviyenin hızlı bir şekilde yükseldiğini ifade ederek, kısa sürede binlerce kişinin okuma yazma öğrendiğine dikkat çekti. Sertifikasını alan Asiye Taşova, okuma yazma öğrendikten sonra kendi yazdığı şiiri izleyicilerle paylaştı. Kursiyerlerden Hacer Canbulat ise "Okumanın Yaşı Yoktur" isimli şiiri okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okuma-yazma öğrendiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN