Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üreticilere arı dağıtımı yapıldı

Başkent'te arıcılık yapan kişiler destekleniyor. Ankara İl Özel İdaresi son 5 yılda 16 bin 500 kovan Kafkas ırkı arı dağıtımı yaptı

Giriş Tarihi: 8.6.2013
Ankara İl Özel İdaresi, 17 ilçede yaklaşık bin 500 üreticiye toplam 16 bin 500 kovan Kafkas ırkı arı dağıtılmasını sağladı. Mayıs ayında 3 bin 500 kovan arıyı üreticilerle buluşturan İdare, Kızılcahamam'da düzenlenen törenle vatandaşlara arılarını teslim etti. Özellikle tarım arazilerinin az olduğu kırsal kesimdeki vatandaşlara dağıtılan arı kovanları ile üreticilere alternatif geçim kaynağı ve köyden kente göçün engellenmesi hedefleniyor.

REKOR DÜZEYDE ÜRETİM
Çamlıdere, Kızılcahamam, Ayaş, Beypazarı, Nallıhan, Gölbaşı, Kalecik, Akyurt, Elmadağ, Bala, Sincan, Kazan, Mamak, Çubuk, Güdül, Şereflikoçhisar ve Haymana'da toplam bin 500 üreticiye son 5 yıl içerisinde 16 bin 500 kovan arı dağıtılması sağlandı. Son bir ay içerisinde ise 3 bin 500 kovan arıyı üreticilere teslim eden İl Özel İdaresi hasat döneminde özellikle Çamlıdere, Güdül, Çubuk, Beypazarı ve Kızılcahamam bölgesinden rekor düzeyde bal üretimi bekliyor.

"PROJELERE DEVAM"
İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem Ceylan, Ankara kırsalında tarımsal potansiyelinin güçlendirilmesi ve tarımın çeşitlendirilmesiyle ilgili projelere devam ettiklerini anlatarak, "Tarım arazisi güçlü olan bölgelerimizde sera, sertifikalı tohum kullanımı gibi tarımsal potansiyeli artıracak projeleri, tarım alanlarının kısıtlı olduğu bölgelerimizde ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile arıcılığı yoğun bir şekilde destekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üreticilere arı dağıtımı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN